Pelin ♡ Ümit

1 Haziran 2015

2012 Haziran sonları…

Şehrin en sıcak günlerinden birinde, 1968 model vosvos ile tıngır mıngır taa Elmalı’ya gitmiştik. Günnur ve Fatih çiftinin güzel düğünlerini fotoğraflamaktı amacımız. Tabi ki Eddie Vedder eşliğinde… Fotoğraf amacıyla tanışıp dost olduğumuz çiftlerden sadece biri Günnur ve Fatih. Hani bir çoğunuzun “denize mi girdiler?”, “gerçek mi bu fotoğraf?”, “düğünden önce mi, sonra mı?”, “hadddddiii canııım!!!” dediği fotoğraflardaki çift (bkz.: 1 no’lu fotoğraf). Fotoğrafı güzel yapanın, çektiğiniz kişi ile olan bağınız olduğunu gösterir nitelikte fotoğraflar çektik 30 Haziran’da.

Gel zaman, git zaman damadımız olan Fatih’in kuzeni Pelin ile tanıştık. Ve nişanlısı Ümit ile. Sanki birbirimizin açıklarını kapatmak için tanışmış gibiydik. Yıllar boyu iyi, kötü, çirkin tüm hallerimizi görmemize, bilmemize rağmen hala sımsıkı bağlı kalabildiğimiz bir dostluk kurduk. Kilometrelerce yol yaptık, karlarda yuvarlandık, güldük, ağladık… Sırf bir yağmur bulutunun altında nefes almak için şehrin aydınlığını geride bıraktık. Aylarca konuşmadık ama bir yerlerde yine bir araya geleceğimiz sağlam temeller attığımızı çok iyi biliyorduk. Ve öyle de oldu.

30 Mayıs 2015. Bu iki güzel insanın hayatlarını birleştirmeye karar verdikleri gün. Ne gelinin, ne de damadın hiçbir istekte bulunmadığı, “size güveniyoruz” diyerek bütün işi bize bıraktığı mükemmel bir çekim gerçekleştirdik.Belli bir mekanda çekim yapma düşüncesi yerine, yol alıp beğendiğimiz mekanlarda durup fotoğraf çekmeyi tercih ettik. Gündüz o kadar terslikle baş ettik ki düğün akşamı yağan yağmur moralimizi bir an bile bozamadı.

Hem sağdıç, hem fotoğrafçı, hem de dost olduğumuz bu çekimin fotoğrafları izlemeniz için sizleri bekliyor…