EXPO 2016 Antalya Çiçek ve Çocuk Temalı Fotoğraf Yarışması Sonuçları

10 Ağustos 2015

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle düzenlediği ”Çiçek ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin dört bir yanından 374 fotoğrafçının 1.155 eser gönderdiği yarışmada Kocaeli’den Leyla Emektar birincilik, Giresun’dan Kemal Özkılıç ikincilik, Bursa’dan Ahmet Çetintaş üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen “Çiçek ve Çocuk” konulu yarışmaya Türkiye genelinden 374 kişi, 1.155 fotoğraf gönderdi. Siyah beyaz ya da renkli olmak üzere, tek bölümde düzenlenen yarışmaya katılan eserler ANFAD Üyesi Yaşar Örücü, Akdeniz Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölüm Başkanı Nafia Özdemir Hanyaloğlu, İHA Antalya Bölge Temsilcisi ve AGC Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Eser, EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer ve EXPO 2016 Antalya Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörlüğü Uzmanı ve Fotoğraf Sanatçısı Tuncay Çetin’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmada dereceye giren ve ödül alan eserler 18 Ağustos’ta Terracity AVM’de sergilenecek.

İbrahim Aysündü (Malatya), Cihan Karaca (Aydın), Tahir Akay (Antalya), Rifat İçöz (İzmir), Ümmü Kandilcioğlu (Ankara), Dilek Gürsoy (İstanbul), Hülya Öztürk (İstanbul), Mehmet Özdemir (Trabzon), Burak Akıntaş (Tokat) ve Derya Yıldırım (İstanbul) imzası taşıyan 10 fotoğraf da mansiyona değer bulundu.